De Protestantse Gemeente Drachten is in 2020 ontstaan door het samenvoegen van vier wijkgemeentes tot één gemeente.

Kenmerkend voor onze gemeente zijn de verschillende geloofstradities waarin mensen geworteld zijn. Gemeenteleden voelen zich thuis in de traditionele eredienst en er is waardering voor evangelische geloofsbeleving. In de gemeente leeft de nadrukkelijke wens om bij elkaar te horen en één te zijn.

Wij zijn wij per 1 augustus 2023 op zoek naar een

 

Kerkelijk werker voor het pastoraat Tehuizen voor 25,2 uur per week

 

Wij zoeken iemand voor:
- het verzorgen van individueel (crisis)pastoraat en groepspastoraat gericht op de bewoners van de woon- en verzorgingstehuizen in Drachten;
- het verzorgen van uitvaartdiensten;
- het organiseren van structuren voor pastoraat.
 

U bent als kerkelijk werker onderdeel van onze gemeente, een teamspeler die zelfstandig functioneert, maar altijd in nauw overleg met de predikanten en kerkelijk werkers van de deelgebieden en de werkgroep pastoraat Tehuizen en de kerkenraad.

Meer informatie over de Protestantse Gemeente Drachten en deze vacature treft u aan op de website van de PGD: PG Drachten - Vacatures .Voor vragen kunt u zich wenden tot mevrouw Aukje Boersma, E: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of T: (06) 238 91 318:

Uw schriftelijke motivatie met een curriculum vitae en opgave van referenties kunt u tot uiterlijk 19 juni 2023 mailen naar mevrouw Aukje Boersma, E: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. ,T: (06) 238 91 318 of het bestuurslid personeel van het College van Kerkrentmeesters, Chris de Haan, E: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of T: (06) 289 72 449.

 

 

Functieprofiel kerkelijk werker pastoraat Tehuizen

De Protestantse Gemeente Drachten is op zoek naar een kerkelijk werker voor het pastoraat in de woon- en zorgcentra voor 0.7 fte. De vacature ontstaat per 1 augustus 2023, als gevolg van het emeritaat van de huidige kerkelijk werker.

Doelstelling van de functie

De Protestantse Gemeente Drachten telt momenteel 5700 leden die verdeeld zijn in vier deelgebieden met ieder hun eigen pastorale zorg en identiteit. De gemeente telt een groot aantal oudere gemeenteleden, zelfstandig wonend of in een tehuis. De pastor voor de Tehuizen neemt de pastorale zorg voor de gemeenteleden in de verzorgings- en verpleegtehuizen voor zijn of haar rekening.

Plaats in de organisatie

De pastor maakt als ouderling met bijzondere opdracht deel uit van de kerkenraad en verricht zijn/haar taak in nauw overleg met de predikanten en de leden van de werkgroep Pastoraat Tehuizen. Hij/zij werkt binnen de kaders van het kerkelijk beleid van de PG Drachten.

Omschrijving van de werkzaamheden

 • (crisis)pastoraat aan bewoners in zorginstellingen
 • Uitvoeren en pastoraal begeleiden van uitvaartdiensten in overleg met betrokkenen
 • begeleiden van (diverse) gespreksgroepen voor senioren
 • toerusten van vrijwilligers die actief zijn in het seniorenpastoraat
 • actief deelnemen aan de werkgroep pastoraat Tehuizen
 • deelname aan werk-relevant overleg met de collega predikanten/kerkelijk werkers
 •  deelname aan de grote kerkenraad
 • het incidenteel leiden van diensten (door de week of op zondag) in de diverse zorginstellingen.

Functie-eisen

 • een door de PKN erkende en afgeronde Hbo-opleiding Theologie
 • ingeschreven staan in het register van kerkelijk werkers in de PKN
 • belijdend lid van de Protestantse Kerk in Nederland
 • affiniteit met ouderen
 • enige jaren ervaring in pastoraat
 • ervaring in het voorgaan in kerkdiensten
 • kunnen samenwerken: binnen én buiten de kerkelijke gemeente
 • helderheid in de communicatie en gemakkelijk contact leggend binnen én buiten de kerk

Wat bieden we

 • een zelfstandige functie waar betrokkenheid, initiatief en professionaliteit worden gewaardeerd
 • een dienstverband van 0,7 fte ten minste voor de duur van een jaar vanaf 1 augustus 2023, met kans op verlenging
 • salaris en arbeidsvoorwaarden volgens de generale regeling voor kerkelijk werkers van de Protestantse Kerk in Nederland
 • samenwerken in een betrokken team van pastores
 • enthousiaste gemeenteleden en vrijwilligers die zich inzetten voor de gemeente
 • ruimte voor eigen inbreng en ontwikkeling (permanente educatie)

 

Meer informatie over de PG Drachten en deze functie vindt u op de website, PG Drachten - Vacatures Bij vragen kunt u contact opnemen met de voorzitter van de werkgroep Pastoraat Tehuizen van de PG Drachten, Aukje Boersma, E: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. T: (06) 238 91 318 of het bestuurslid personeel van het College van Kerkrentmeesters, Chris de Haan, E: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of T: (06) 289 72 449
Uw sollicitatie met motivatie, CV en referenties kunt u mailen naar de hiervoor vermelde e-mailadressen. De sluitingsdatum is 19 juni 2023.